Po příletu do Hurghady

Právě jste přistáli na mezinárodním letišti v Hurghadě. Poté, co letadlo zastaví a vy vystoupíte z letadla, vás autobus odveze do příletové haly. Uvidíte většinou egyptské zástupce vaší CK – mají cedulky s logem vaší CK a neustále vykřikují její jméno 🙂 Máte-li víza zaplacená v Čechách, delegát důkladně vyhledá vaše jméno ve svém seznamu – nejlépe bude, když mu pomůžete 🙂 Pak už vám nalepí víza do pasu.

Letiste-v-Hurghade

Pokud nemáte zakoupená víza, zakoupíte si je v místní bance (National bank of Egypt), tady se setkáte většinou s menší frontou než u delegátů :-). Pozor, budete-li si kupovat víza v bance, musíte počítat s tím, že nebudete-li mít přesnou částku v dolarech (15 dolarů na osobu) a zaplatíte-li větší bankovkou, rozdíl vám může být vrácen v egyptských librách – není to pravidlem.

Následuje pasová kontrola, kde dostanete vstupní razítko. Po této kontrole si otevřete pas na stránce s nalepeným vízem a pokračujte dále s davem, kde další neméně důležitý úředník ověří, zda máte opravdu vylepené vízum a dostatek razítek :-). Pokračujete do další části haly, kde jsou pásy ( je potřeba najít ten správný podle čísla vašeho letu), na kterých již jezdí vaše zavazadla. Jsou tady i toalety v celkem dobrém stavu a hlavně zdarma :-). Když naleznete svá zavazadla – zkontrolujte jejich stav 🙂 a vezměte si vozík, protože k autobusům na parkoviště je docela daleko. U východu z příletové haly již na vás čekají vaši delegáti, kteří vám většinou v tuto chvíli sdělí pouze číslo autobusu, který vás poveze do hotelu.

Tak a jste v Egyptě…